AKUPUNKTURA KORPORALNA
Korpus – czyli tułów. Skóra pokrywająca tułów i kończyny (ale też szyję i głowę), jest poprzez włókna nerwowe i system powięzi, połączona z wszystkimi narządami wewnętrznymi. JESTEŚMY PSYCHOSOMATYCZNĄ CAŁOŚCIĄ! Poprzez uciskanie skóry w odpowiednich miejscach, ogrzewanie, drażnienie prądem, nakłuwanie itp. działania fizyczne, można leczyć choroby narządów wewnętrznych. W Polskiej Szkole Refleksoterapii uczymy się AKUPUNKTURY z podręcznika; „Podstawy Akupunktury” (1991) autorstwa dr Mieczysława Szcześniewskiego – członka honorowego Polskiego Towarzystwa Akupunktury. Byłem redaktorem tej książki i jej wydawcą. („Skalpotyl” na okładce jest autorstwa Włodka Kuklińskiego)
https://www.pepiniera.pl/artysta,wlodzimierz-kuklinski,44.html
Posiadam do niej prawa wydawnicze.
Pogłębia tę wiedzę, wcześniejsza książka (też Mieczysława Szcześniewskiego) „Wybrane Zagadnienia Akupunktury Koreańskiej”, która w 1990 r. ukazała się również nakładem mojej oficyny wydawniczej. Książka ta powstała po miesięcznym kursie akupunktury w stolicy Korei Północnej, który został zorganizowany dla czworga polskich lekarzy (członków SEKCJI REFLEKSOTERAPII Polskiego Towarzystwa Lekarskiego) – wśród których był dr Szcześniewski.


Na kursie w Korei był też obecny ówczesny redaktor naczelny Akupunktury Polskiej - prof. Włodzimierz Sapiński, któremu w 1986 r. Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich wydał (ISBN 83-2000-1086-1), 44 stronicową broszurę formatu A5; „O leczeniu akupunkturą”. Recenzował ją prof. Garnuszewski. Broszurka rozeszła się błyskawicznie – mimo stutysięcznego nakładu - zaspokajając i jeszcze bardziej rozbudzając w Polsce potrzebę wiedzy o akupunkturze
W 1988 r. zostałem drugim po prof. Sapińskim Redaktorem Naczelnym „Akupunktury Polskiej”. Od numeru 7 w 1990 r. zdecydowałem wydawać czasopismo z książką. Były to właśnie „Wybrane zagadnienia…” „Akupunktura Polska” była znana również poza granicami kraju. Spis treści i streszczenia prac w okresie redagowania czasopisma przeze mnie, drukowane były; po polsku, rosyjsku, niemiecku i angielsku. Publikowaliśmy prace autorów z Polski zagranicy.
Też w 1986 roku, wydałem własnym sumptem dla pacjentów swojego Ośrodka Leczenia Metodami Naturalnymi w Koszalinie, w nakładzie kilkuset egzemplarzy; trzydziestostronicową broszurę o takim samym tytule: „O LECZENIU AKUPUNKTURĄ”.


Wydrukowałem też i podarowałem Polskiemu Towarzystwu Akupunktury „STATUT PTA”, w którym znalazła się też propozycja (autorstwa Prezesa PTA prof. Garnuszewskiego) – praw i obowiązków członków PTA, zasad organizacji Poradni Leczenia Akupunkturą, oraz lista członków PTA z marca 1988 r – licząca 849 lekarzy.

W 1988 roku, nakładem wydawnictwa Sport i Turystyka, ukazała się znakomita praca (290 stron) prof. Zbigniewa Garnuszewskiego „RENESANS AKUPUNKTURY” (ISBN 83-217-2685-2)
W 1994 roku, nakładem wydawnictwa SPAR, ukazała się niezwykle ciekawa „Akupunktura w kraju Samurajów” (150 stron) prof. Zbigniewa Garnuszewskiego (ISBN 83-85359-93-1)


W 1996 roku, nakładem wydawnictwa Amber, ukazał się 1 tom najważniejszej pracy prof. Zbigniewa Garnuszewskiego „AKUPUNKTURA we współczesnej medycynie” (ISBN 83-7169-181-5), a w roku 1997 nakładem tej samej oficyny jej 2 tom (254 strony) (ISBN 83-7169-323-0)


Akupunktura jest prastarą chińską metodą leczenia, znaną w Europie od XVII w. dzięki polskiemu jezuicie Michałowi Boymowi – synowi Pawła Boyma, nadwornego lekarza króla Zygmunta III Wazy i wnukowi też królewskiego lekarza - Stefana Batorego.
Michał Boym był przygotowywany do zawodu lekarza przez dziadka i ojca, co zaważyło na precyzji jego obserwacji wyrażonych w książkach i innych pismach jakie po sobie zostawił po wieloletnim pobycie w Chinach. Zmarł w Chinach tragicznie, jako dworzanin ostatniego cesarza z dynastii Ming. W Chinach znany i ceniony, w Polsce prawie zapomniany…
Te i inne informacje w mojej książce…

Akupunktura korporalna
ma działanie regulacyjne na narządy wewnętrzne, a dzięki temu istnieje możliwość pozbycia się przyczyn dolegliwości wywołanych niewłaściwą ich pracą.
- poprawia działania gruczołów wydzielniczych, narządów, i całych układów,
- poprawia ukrwienia narządów wewnętrznych,
- likwiduje stany zapalne tkanek i narządów wewnętrznych,
- łagodzi i likwiduje ból,
- reguluje napięcia mięśni gładkich w narządach wewnętrznych,
- reguluje napięcia mięśni szkieletowych,
- poprawia nastrój, zmniejsza lęk i uspokaja.

KORPORALNA AKUPUNKTURA
to metoda odzyskiwania zdrowia, poprzez oddziaływanie tylko na wybrane –określone miejsca na skórze kończyn i tułowia (korpusu).
Akupunktura Korporalna
pozwala regulować pracę narządów wewnętrznych, optymalizując ich funkcje - wymuszając ich procesy samoregulacyjne, przywracając w ten sposób zdrowie.
Akupunktura Korporalna
nie wymaga stosowania specjalnych narzędzi (np. igieł). Może to być również ucisk wybranego miejsca; palcem, patykiem, postawienie bańki, ogrzanie moxą itp.
Akupunktura Korporalna
wymaga czasu i zaangażowania w nauce, będąc spuścizną kilku tysięcy lat doświadczeń - głównie chińskich starożytnych lekarzy.W stosowaniu wymaga od terapeuty wiedzy i uważności, aby zabieg był
skuteczny.